czwartek, 17 maja 2012

Buciki kibica- kurs szydełkowania krok po kroku

Zbliża się Euro, więc i ja wpasowałam się w trend biało- czerwony.  Użyłam zwykłej włóczki i szydełka nr 3. Najpierw zrobiłam podeszwy z tego schematu.  Potem w połowie podeszwy rozpoczęłam rządek białą włóczką. Trzy oczka łańcuszka zwrotnego a potem calutki rząd słupków.

Zakończyłam oczkiem ścisłym i odcięłam włóczkę zostawiając ok. 3-4 cm włóczki na wplątanie jej białe oczka.


Następnie czerwoną włóczkę zaczepiłam w miejscu zakończenia robótki białą włóczką. Zrobiłam trzy oczka zwrotne i dwa słupki w jednym, tzn. trzy oczka i dwa niedokończone słupki połączyłam razem. I dalej po dwa słupki razem do końca. Może będzie to czytelniejsze na rysunku poniżej.
Po przerobieniu rzędu odwróciłam robótkę i znowu trzy oczka zwrotne z dwoma słupkami razem. Potem po dwa słupki razem do końca. Odwracamy jak dojdziemy do końca rzędu. Praca kończy się mniej więcej na środku stopy. Tam gdzie widać na zdjęciu czerwoną odciętą nitkę. 


Zaczepiłam włóczkę przy wierzchu buta na wysokości słupka. Robiłam słupki do wysokości pięty. Tam zaczęłam je zwężać, czyli cztery razy łączyłam dwa słupki w jeden. Potem znowu słupki pojedyńcze aż do wierzchu buta. Odwróciłam i  łącząc z wierzchem buta znowu robiłam słupki i na wysokości pięty trzy razy łączyłam dwa słupki w jeden.


Wykończyłam butki białą włóczką dookoła półsłupkami. Teraz jeszcze tylko trzeba zrobić porządki z wystającymi nitkami i gotowe. Schemat wierzchu buta rysowany, jak za czasów szkolnych, na tablicy.